مافیای طلا + اثرات آن | طلاین

مافیای طلا + اثرات آن

5/5 - (1 امتیاز)

طلا به یکی از تعیین‌کننده‌ترین موضوع اقتصادیِ این روزها تبدیل شده‌است که همه به دنبال قیمت آن هستند. این موضوع باعث شده‌است که از دست مافیای طلا در امان نباشد. رئیس اتحادیه طلافروشان اعلام کرده‌است که قیمت طلا دست مافیای طلا است که دارای حمایت و پشتوانه‌ی دولتی هستند. هنگامی‌‌که قیمت یک کالا در اقتصاد ایران بدون هیچ دلیل منطقی به شدت بالا یا پایین شود، ذهن‌ها به سمت مافیا می‌رود.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که مافیای طلا کیست؟

دست‌های پشت‌پرده‌ای که تعیین‌کننده قیمت‌ها می‌شوند تا با این‌کار، خودشان یک شبه ره صد‌ساله را طی کنند. با استفاده از این کار، سود‌های میلیاردی یا حتی بیشتر دریافت می‌کنند. اما نکته مهم در این موضوع این است که سود کردن آن‌ها به ضرر مردم تمام می‌شود و ممکن است مردم با این‌کار تمام سرمایه خود را از دست بدهند.

بازار طلا و مافیا

بازار طلا

افرادی که به عنوان مافیا در حال فعالیت هستند، بازار طلا را در دست دارند و تاثیر مستقیمی برروی بازار دارند. این افراد با کاهش و افزایش قیمت طلا برای خود سود کسب می‌کنند. ابتدا قیمت طلا را پایین می‌آورند تا با این‌کار بتوانند آن را با قیمت پایین‌تری خریداری کنند. سپس قیمت‌ها را بالا می‌برند تا با قیمت بیشتری به فروش برسانند و از این‌ راه جیب‌های خود را انباشته‌تر کنند.

قاچاق طلا:

امروزه 80 درصد طلای قاچاقی موجود در بازار از سمت ترکیه و دبی توسط مافیای طلا وارد می‌شود. یکی از علت‌های پیدایش این اتفاق این است که به صنعت طلا و همچنین صنعت‌گران آن بها نمی‌دهند و ابزارآلات ایده‌آل و کافی در اختیار آن‌ها قرار نمی‌دهند.

مطالب مفید برای شما:  تشخیص نگین اصل از بدل

 

مصنوعات طلا

واردات مصنوعات خارجی طلا به ایران ممنوع است و این مصنوعات به صورت قاچاق از طریق مافیا وارد ایران می‌شود. مافیا مصنوعات وارداتی را با عیار پایین وارد بازار طلا می‌کنند. سپس به اسم طلا با عیار بالا به مردم می‌فروشند و اجرت ساخت بالا هم می‌گیرند. از این طریق سود زیادی کسب می‌کنند زیرا خودشان مبلغ قابل توجهی برای آن‌ها پرداخت نکرده‌اند.

خرید و فروش طلا و سود آن در همه دنیا تعریف مشخصی دارد، اما در ایران میان قیمت خرید و فروش آن فاصله‌ی بسیاری وجود دارد و طلافروشان برای سود خرید و فروش طلا از استاندارد‌های جهانی پیروی نمی‌کنند و همچنین مافیا قیمت طلا را علی‌رغم کاهش قیمت جهانی بالا نگه می‌دارند و آن‌ها علت اصلی گرانی قیمت طلا محسوب می‌شوند.

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

 

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.