پیش‌ بینی قیمت طلا + نیروهای محرکه آن

طلا به عنوان سرمایه‌ای مطمئن مورد توجه سرمایه‌گذاران است و پیش بینی‌های فراوانی برای قیمت طلا صورت می‌گیرد. برای پیش بینی قیمت طلا، باید به نیروهای محرکه‌ی آن توجه داشته باشیم. سرمایه‌گذاران برای خرید و فروش طلا به این پیش‌بینی‌ها توجه می‌کنند اما به طور کامل نمی‌توانند به این پیش‌بینی‌ها اعتماد کنند زیرا نوسانات قیمت طلا به دلایل زیادی وابسته است و ممکن است با تغییر هرکدام از آن‌ها قیمت طلا نیز تغییر کند.

نیروهای محرکه پیش بینی قیمت طلا

تغییرات قیمت انس

قیمت جهانی طلا روند افزایشی دارد. بنابر پیش‌‌بینی‌های انجام شده احتمالا قیمت هر انس به 2 هزار دلار برسد. قیمت انس جهانی طلا امروز تغییر چندانی نداشته‌است اما طی هفته‌های گذشته قیمت بین 1862 تا 1915 دلار نوسان داشته است. ( نایب رئیس دوم اتحادیه طلا)

طلا این هفته با قیمت 1855 دلار کار خود را آغاز کرده است و پیش بینی می‌شود که بین باز 1800 تا 1900 دلار متغیر باشد. همچنین پیش‌بینی کرده‌بودند که تا پایان سال 2020 قیمت انس تا 1715 دلار خواهد رسید و این پیش بینی زودتر از زمانی که در نظر داشتند اتفاق افتاد و حتی به  1925 دلار رسید و این اتفاق درستی این پیش‌بینی را ثابت کرد.

پیش بینی قیمت طلا

روند قیمت طلا

طبق پیش‌بینی‌های تحلیل گران در سال گذشته، طلا به صورت قابل توجه‌ای افزایش پیدا کرده است. و گذشت زمان، درستی این پیش‌بینی را ثابت کرد. قیمت طلا طی هفته‌های گذشته دارای نوسانات بسیاری بوده است و با این نوسانات قیمت طلا به زودی بهبود نخواهد یافت. در نظر سنجی‌های انجام شده در سایت کیتکو، نزدیک به 70 درصد روند افزایش قیمت طلا را پیش بینی و مابقی با توجه به نوسانات هفته‌های اخیر پیش بینیِ قطعی برای طلا در نظر ندارند. به طور کلی روند قیمت طلا طی هفته‌های آینده روندی نزولی خواهد‌داشت. همچنین ممکن است تغییر چندانی نداشته‌باشد اما در بلندمدت روندی افزایشی خواهد داشت. برای اطمینان از درستی این پیش بینی‌ها باید منتظر اتفاقات آینده باشیم. کارشناسان بازار و سرمایه گذاران نیز  قیمت طلا را صعودی پیش بینی می کنند.

مطالب مفید برای شما:  ساعت باز شدن بازار جهانی طلا یا ساعت کار انس جهانی

نیروهای محرکه طلا

برای پیش‌بینی قیمت طلا محرکه‌هایی در نظر گرفته می‌شود که این محرکه‌ها تاثیر قابل توجه‌ای بر روی قیمت طلا دارند. ضعف شاخص دلار مهم‌ترین نیروی محرکه طلا برای نوسانات قیمت آن است. همچنین در این دوره زمانی آغاز موج جدید کرونا در کشورها و احتمال تعطیلی مجدد فعالیت‌های اقتصادی از بزرگترین نگرانی‌های اقتصادی در جهان است. افزایش تقاضا نیز باعث کاهش عرضه و در نتیجه باعث افزایش قیمت طلا می‌شود.

خرید طلا

طبق گفته‌های مدیران اتحادیه طلا و جواهر، با توجه به نوسانات و ریزش‌های ناگهانی طلا در هفته‌های گذشته، اکنون بازار به ثبات نسبی رسیده‌است و با حداقل قیمت‌ها مواجه شده‌است. به همین دلیل چنانچه مردم قصد خرید و فروش طلا دارند به راحتی در بازار داخل می‌توانند انجام دهند.

البته توجه داشته باشید که همه‌ی این نوشته‌ها پیش بینی است. همان طور که می‌دانیم پیش‌بینی نوعی خبر است که بر اساس تجربه و دانش صورت می‌گیرد و تضمینی برای درستی آن‌ها وجود ندارد.

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *