طلای آب شده چیست و راهنمای خرید طلای آب شده - طلاین

طلای آب شده چیست و راهنمای خرید طلای آب شده

طلای آب شده چیست
4.2/5 - (33 امتیاز)

طلای آب شده چیست؟

طلای آب شده ( Solid Gold): شکلی از طلا است که از ذوب‌ مصنوعات طلا، طلای دست دوم، طلای شکسته یا حتی شمش به دست می‌آيد. در واقع فرایند طلای آب شده باعث می‌شود طلاهای آسیب‌دیده دوباره وارد چرخه تولید و مصرف شوند. طلای آب شده به دلیل نداشتن اجرت و مالیات یکی از رایج‌ترین اشکال طلا در ایران است که برای سرمایه گذاری و پس انداز استفاده می‌شود.

طلای آب شده چه شکلی است؟

بسته به نوع نیاز بازار، طلای آب شده معمولا به شکل‌های مکعب‌مستطیل و مفتول تولید و وارد بازار می‌شوند. شکل مکعبی طلای آب شده بیشتر در طلا فروشی‌ها و برای خرید کاربرد دارد.

وزن و ابعاد طلای آب شده

وزن و ابعاد طلای آب شده بسته به کارگاه تولیدی آن متفاوت است. به‌طور کلی نماد و کد آزمایشگاه سازنده طلای آب شده روی آن حک می‌شود و معمولاً نام کارگاه ذوب در کف قطعه طلای آب شده ثبت می‌شود. 

عکس طلای آب شده
عکس طلای آب شده

قیمت طلای آب شده

برای مشاهده همه قیمت ها به صفحه قیمت طلا مراجعه کنید

نکات خرید طلای آب شده چیست؟

در هنگام خرید طلای آب شده به نکات زیر دقت کنید:

 • عیار طلای آب شده هنگام خرید نباید کمتر از ۶۴۰ باشد.
 • برای اینکه از تقلبی نبودن طلای آب شده اطمینان حاصل کنید باید حتماً کد ری گیری روی طلای آب شده حک شده‌ باشد.
 • ری گیری یا عیار سنجی معمولا نشان یا نام خود را بر روی طلای آبشده حک می‌کند.
 • کارگاه‌های ذوب طلا  دارای قالب‌های مخصوص برای ذوب طلا هستند که معمولا نام آن‌ها روی ریژه‌ها حک شده است، پس ممکن است طلای آبشده نام کارگاه ذوب بر روی آبشده وجود داشته باشد
 • همچنین فاکتور با امضا و مهر فروشگاه یکی از نکاتی است که باید به آن هنگام خرید توجه داشته باشید.
نحوه خرید طلای آب شده
نحوه خرید طلای آب شده

عیار طلای آب شده چند است؟

از آنجایی که در روند ساخت طلای آب شده از مصنوعات طلای متنوعی استفاده می‌شود، عیار طلای آب شده، عددی متعارف مثل ۷۵۰ نیست. از این رو معمولاً عیار طلای آب شده را افراد متخصص و به کمک فرایند ری‌گیری یا تشخیص عیار طلای آب شده به دست می‌آورند.

معمولاً تشخیص عیار طلای آب شده توسط ری‌گیری‌ها انجام می‌شود؛ اما اگر به عیار طلای آب شده خود شک دارید می‌توانید بخشی از آن را چیده و عیار سنجی یا آن بخش را به مراکز ری گیری ارسال کنید.

استعلام کد طلای آب شده

برای اینکه بتوانید از عیار  آب شده خود مطمئن باشید باید انگ طلای آب شده را استعلام بگیرید. انگی که ری گیری‌های ایرانی روی طلای آب شده می‌زنند یک شماره ۶ رقمی است. با تماس با مراکز ری‌گیری یا اتحادیه تهران به شماره ۰۲۱۸۸۹۳۱۸۳۳ می‌توانید استعلام عیار  طلای آب شده خود را انجام دهید.

طلای آب شده از کجا بخریم؟

طلاین یک پلتفرم قانونی و شرعی سرمایه گذاری طلای آب شده است که شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز مقدار دلخواهی از طلای آب شده را در آن بخرید و هر زمان که تصمیم به فروش بگیرید  دارایی خود را بفروشید. با سرمایه گذاری در این سامانه شما دیگر نگران امنیت طلای خود نیستید و حتی  می‌توانید طلای خود را به‌صورت فیزیکی از این سامانه دریافت کنید. 


خرید طلای آب شده از کانال‌های تلگرامی یا حتی طلافروشی‌های نامطمئن ریسک بالایی دارد. از طرفی عیار طلای آب شده این دو ممکن است مشخص نباشند و روند تحویل آن‌ها ممکن است دروغین باشد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم به سراغ خرید طلای آب شده از سامانه معتبر طلاین بروید.

تفاوت طلای خام و طلای آب شده چیست؟

در بازار به مجموع طلاهای آب شده و شمش‌ها که به صورت قالبی وجود دارند طلای خام می‌گویند. علت این نام نیز این است که طلای‌های آب شده و شمش، هنوز شکلی مانند دیگر مصنوعات طلا ندارند و امکان شکل دادن به آن‌ها وجود دارد. 

تفاوت طلای آب شده و سکه چیست؟

سکه نیز یکی از مصنوعات طلا است که خرید و سرمایه گذاری آن در بین مردم ایران بسیار رایج است. تفاوت‌های سکه و طلای آب شده را می‌توان در این حوزه‌ها پیدا کرد:

۱- شکل ظاهری: سکه‌ها معمولا وزن پایین‌تری دارند.

۲- نوسان قیمت: قیمت سکه‌ها نوسان بیشتری نسبت به طلای آب شده دارد.

۳- محدودیت خرید: از آنجایی که سکه مخصوص بازار متمرکز داخلی است، در خرید آن محدودیت تعدادی وجود دارد.

برای دیدن عوامل موثر بر قیمت سکه و طلای آب شده و مقایسه دقیق‌تر این دو، این نوشته را از دست ندهید: ۵ تفاوت سکه و طلای آب شده

تفاوت طلای آب شده با دست دوم چیست؟

طلای آب شده با طلای دست دوم بسیار متفاوت است. طلاهای دست دوم همگی استفاده شده‌اند و به همان شکل قبلی خریداری می‌شوند؛ اما طلای آب شده حاصل از ذوب طلاهای مستعمل  است که  قالب‌گیری شده و شکلی تازه دارد.

اگر می‌خواهید بدانید برای سرمایه گذاری طلای دست دوم بخرید یا طلای آب شده، این نوشته را بخوانید: طلای آب شده بهتر است یا دست دوم؟

تفاوت شمش و طلای آب شده چیست؟

شاید شما هم نتوانید در نگاه اول تفاوت شمش و طلای آب شده را پیدا کنید. در ظاهر این دو نوع طلا ممکن است شبیه به نظر برسند؛ اما مهم‌ترین موارد تفاوت شمش و طلای آب شده عبارت‌اند از:

۱- شمش‌ها کمترین ناخالصی ممکن را دارند و عیار آن‌ها بسیار بالا و نزدیک ۲۴ است؛ اما عیار طلای آب شده به دلیل وجود ناخالصی‌هایی مثل نقره، ممکن است تا ۱۷ نیز باشد.

۲- شمش یک واحد طلایی بین‌المللی است و برای سرمایه‌گذاری طلای جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما طلای آب شده به‌صورت داخلی و در ایران استفاده می‌شود.

۲- برخلاف طلای آب شده، شمش یکی از واحد‌های طلایی است که در معاملات بین‌المللی طلایی استفاده می‌شود. 

۳- شمش‌ها معمولاً به صورت معتبر و از طرف شرکت‌هایی خاص تولید می‌شوند؛ اما طلای آب شده ممکن است توسط کارگاه‌های ذوب طلا و عیار سنجی  تهیه شوند.

برای بررسی دقیق‌تر تفاوت‌های این دو نوع طلا، این نوشته را از دست ندهید: طلای آب شده بخریم یا شمش طلا؟

معاملات طلای آب شده
معاملات طلای آب شده

سرمایه گذاری طلای آب شده

از جمله مزایای خرید و سرمایه گذاری طلای آب شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حداقل ریسک نقدینگی
 • ماندگاری ارزش
 • مقابله با تورم
 • آسان بودن سرمایه گذاری طلای آب شده
 • بدون نیاز به پرداخت اجرت و مالیات

اگر به سرمایه گذاری طلای آب شده علاقه دارید میتوانید برای مطالعه بیشتر به مقاله سرمایه گذاری طلای آب شده مراجعه کنید.

حباب طلای آب شده چیست؟

طلای آب شده نیز مانند دیگر انواع و اشکال طلا، دچار حباب می‌شود. حباب در واقع به معنای افزایش یا کاهش قیمت طلای آب شده نسبت به قیمت جهانی آن است که به خاطر افزایش یا کاهش عرضه و تقاضا در بازار داخلی به وجود بیاید؛ هرچند به طور کلی حباب طلای آب شده کمتر از حباب سکه و دیگر اشکال طلا است.

اگر می‌خواهید درباره این مفهوم بیشتر بدانید، این نوشته را بخوانید: حباب طلا چیست؟

کارمزد خرید طلای آب شده

یکی از مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری طلای آب شده در مقایسه با دیگر انواع سرمایه گذاری این است که طلای آب شده هیچ گونه کارمزد و اجرتی ندارد.

به‌طور کلی بابت طلای آب شده اجرت و کارمزدی پرداخت نمی‌شود و از طرفی هم مالیات به آن تعلق نمی‌گیرد و سود بیشتری نسبت به مصنوعات طلا نصیب سرمایه گذار خود می‌کند.

شما طلای آب شده را به قیمت همان عیاری می‌خرید که روی آن نوشته شده و در هنگام فروختن نیز قیمت با همان عیار حساب می‌شود. این در حالی است که شما طلای نو با عیار ۱۸ یا همان عیار ۷۵۰ را از مغازه‌دار می‌خرید؛ اما در هنگام فروختن چون دیگر دست دوم محسوب می‌شود طلافروشان آن را با عیار ۷۴۰ خریداری می‌کنند.

مزایا و معایب خرید طلای آب شده چیست؟

به‌طور خلاصه مزایا و معایب خرید طلای آب شده برای سرمایه گذاری یا پس انداز عبارت‌اند از:

مزایای خرید طلای آب شده:

 • خرید طلای آب شده بدون نیاز به پرداخت اجرت و مالیات است.
 • قیمت خرید طلای آب شده از دست دوم کمتر است و بر اساس عیار نوشته شده روی آن مشخص می‌شود.
 • بازار طلای آب شده غیر متمرکز است و به همین خاطر همیشه خریدار و فروشنده دارد.
 • نقد شوندگی طلای آب شده بالا است و می‌توانید ساده‌تر از اشکال دیگر طلا آن را به سرمایه نقدی تبدیل کنید.
 • خرید طلای آب شده مثل سکه یا شمش محدودیتی ندارد.
 • امکان ساخت زیورآلات دلخواه از روی طلای آب شده وجود دارد.
 • مشخصات طلای آب شده مثل عیار و وزن آن را می‌توان از مراجع معتبر استعلام گرفت ·       
 • نگهداری و جا‌به‌جایی طلای آب شده نسبت به طلای نو و دست دوم ساده‌تر است.

معایب خرید طلای آب شده:

ممکن است که فروشنده راجع به عیار طلای آب شده صادق نباشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم خرید طلای آب شده را حتما از فروشگاه‌ها یا سامانه‌های معتبر انجام دهید.

روش‌های خرید طلای آب شده چیست؟

خرید و فروش طلای آب شده به دو صورت زیر انجام می‌شود:

خرید و فروش نقدی طلای آب‌ شده:

در معاملات نقدی در همان لحظه که معامله انجام می‌شود، هزینه آن پرداخت می‌شود. این نوع معاملات کاملاً به صورت نقدی صورت می‌گیرد و دریافت هیچ نسیه و چک و موارد این‌چنین در آن قابل‌قبول نیست.

اگر به دنبال معاملات حلال و قانونی هستید؛ باید به سمت معاملات نقدی طلای آب شده بروید. این نوع معاملات یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های خرید و فروش طلای آب شده است. همچنین علاوه بر قانونی‌بودن، این نوع معاملات کم‌ریسک‌تر و مطمئن‌تر از معاملات کاغذی است.

خرید و فروش کاغذی طلای آب شده

به طور کلی معاملات کاغذی معاملاتی هستند که به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه صورت می‌گیرد و هیچ کالایی در آن‌ها ردوبدل نمی‌شود. یعنی نه خریدار پولی را به فروشنده می‌پردازد و نه فروشنده کالایی را به خریدار تحویل می‌دهد. بلکه در این نوع معاملات فقط تفاوت میزان قیمت برای افراد مهم است و بر اساس حرف معامله می‌کنند و به نوعی قمار و شرط بندی بر روی قیمت طلا است.

 در معاملات کاغذی طلای آب شده حتی یک گرم طلا هم جابه‌جا نمی‌شود و بر همین اساس برحسب اعتماد میان افراد صورت می‌گیرد. همچنین هیچ نهاد دولتی بر روی آن نظارت ندارد و خلاصه کلام کاری غیرقانونی است.

همچنین این نوع معاملات تأثیر بدی بر روی قیمت طلای آب شده دارد و باعث تشدید نوسانات شدید قیمت می‌شود. در اتاق‌های معاملاتی مقدار زیادی از طلا را به صورت لفظی معامله می‌کنند تا بتوانند قیمت طلا را در بازار کاهش دهند و پس از خرید مجدد طلا برای خود، قیمت را افزایش دهند تا سود کنند. حکم شرعی معاملات کاغذی حرام است.

خرید و فروش کاغذی طلای آب شده
خرید و فروش کاغذی طلای آب شده

انواع اصطلاحات معاملات طلای آب شده:

در معاملات طلای آب شده به چندین اصطلاح رایج بر می‌خورید، خوب است با آن‌ها نیز آشنا شوید:

طلای آب شده شرطی

طلای شرطی عبارتی است که برای طلای آب شده‌ای به کار می‌رود که ذوب و برای مشخص شدن عیار به آزمایشگاه فرستاده شده است. به همین خاطر به آن طلای آب شده شرطی می‌گویند.

طلای آب شده فردایی

در این نوع معاملات هیچ کالایی رو و بدل نمی‌شود؛ فقط افراد در مغازه یا کانال‌های تلگرامی بر روی کاغذ بر روی یک قیمت توافقی مقدار طلایی را مشخص می‌کنند. سپس فردا در همان ساعت به فروشنده مراجعه می‌کنند. اگر قیمت افزایش پیدا کرده باشد فروشنده تفاوت قیمت را به خریدار می‌پردازد؛ اما در غیر این صورت خریدار متضرر می‌شود. همچنین اگر به هر دلیلی نتوانید کاغذ را به فروشنده برگردانید، دیگر اعتباری ندارید و همچنین پولی که جهت دریافت کاغذ پرداخت کرده باشید به‌عنوان خسارت در نظر گرفته می‌شود.

در این معاملات تنها ۲۴ ساعت برای خرید و فروش زمان است. برای مثال اگر فرد مقداری طلای کاغذی خریداری کند؛ تنها تا ۲۴ ساعت زمان دارید تا کاغذ را به فروشنده بازگردانید. هنگامی که کاغذ را برگردانید بسته به بالا یا پایین‌رفتن قیمت، دو اتفاق می‌افتد: اگر که قیمت طلا بالا برود و شما سود کنید می‌توانید پول خود را پس بگیرید، اما اگر قیمت طلا پایین برود، شما ضرر می‌کنید.

طلای آب شده شنبه ای

این نوع معاملات برای افرادی که سرمایه کم و پشتوانه مالی ندارند اصلاً توصیه نمی‌شود. سرعت معاملات بسیار بالا است و بیشتر از طریق تلفن صورت می‌گیرد. میزان سوددهی آن دارای نوسانات بسیاری است و تغییرات بسیاری دارد. همه افراد نمی‌توانند وارد این نوع معاملات شوند و همچنین نیازمند افراد ریسک‌پذیر است.

طلای آب شده امروزی

معامله‌گران یک بازه زمانی را در روز مشخص می‌کنند و سپس اقدام به خرید یک مقدار طلا می‌کنند. پس از خرید افراد منتظر نوسانات قیمت می‌مانند و یکی از قوانین این است که تا آخر بازه زمانی باید تسویه کنند. سپس اگر تا آخر بازه زمانی میزان قیمت طلا افزایش پیدا کند آن‌ها می‌توانند سود کسب کنند؛ اما اگر قیمت کاهش پیدا کند آن‌ها متضرر می‌شوند.

طلای آب شده  نقدی چیست؟

طلای آب شده نقدی طلایی است که در همان لحظه آن را از فروشنده خریداری می‌کنید و در ازای پرداخت پول نقد، قطعه طلای خود را دریافت می‌کنید.

طلای آب شده نقدی چیست؟
طلای آب شده نقدی چیست؟

خرید طلای آب شده آنلاین

خرید طلای آب شده آنلاین مزایای زیادی دارد. برای مثال شما می‌توانید از معتبر‌ترین سامانه‌های معاملات طلا، میزان طلای مد نظر خود را خریداری کنید و دیگر نگران تقلبی بودن عیار یا امنیت طلای خود نباشید.

سامانه طلاین یک سامانه آنلاین سرمایه گذاری طلای آب شده است که در آن می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز حداقل ۱۰۰ سوت طلای دست دوم را خریداری کنید و آن را در زمان دلخواه بفروشید. تمامی قیمت‌های طلا در سامانه طلاین تحت نظر اتحادیه طلا هستند و شما هیچ نگرانی بابت معامله  طلای خود نخواهید داشت. هم‌چنین این سامانه امکان دریافت فیزیکی طلا را نیز دارد.

برای شروع به سامانه طلاین مراجعه کنید.

جمع‌بندی

در این نوشته برای شما توضیح دادیم که طلای آب شده چیست؟ چه عیار و مشخصاتی دارد و تفاوت آن با طلای دست دوم، شمش، سکه و دیگر اشکال طلا چیست. پس از آن نیز درباره انواع معاملات طلای آب شده در ایران و مزایا و معایب طلای آب شده صحبت کردیم.

آیا هنوز هم در این باره که منظور از طلای آب شده چیست سوالی دارید؟ آن را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید. به علاوه تجربیات خود را درباره خرید طلای آب شده به ما بگویید. به نظرتان بهترین زمان خرید و فروش طلای آب شده چه زمانی است؟

سوالات متداول:

حکم شرعی خرید و فروش طلای آب شده چیست؟

اگر خرید و فروش طلا به صورت «فردایی» نباشد کاملاً قانونی و شرعی است.

آیا طلای آب شده بخریم؟

یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های خرید طلا، خرید طلای آب شده است. این نوع طلا بدون مزد ساخت بوده و فروش و سرمایه‌گذاری روی آن بسیار آسان‌تر است.

53 دیدگاه دربارهٔ «طلای آب شده چیست و راهنمای خرید طلای آب شده»

 1. سلام عزیزم من میخوام طلای آب شده بخرم ولی نمی‌دونم از کجا بخرم که مطمئن باشه لطف میکنید راهنمایی کنید

  1. فاطمه محمدی مدیر محتوا

   سلام وقت به خیر.
   شما می‌تونین برای خرید طلای آب شده از سامانه طلاین استفاده کنید که مجوز‌های لازم را دارد. برای شروع با پشتیبانی ما تماس بگیرید.

  1. فاطمه محمدی مدیر محتوا

   سلام وقت به خیر.
   کارمزد سایت طلاین برای هر معامله‌ای به صورت ثابت و به مبلغ ۵ هزار تومان است.

 2. باسلام وقت بخیر
  عیارطلاآب شده در طلاین چقدر هست؟
  برای تحویل فیزیکی طلا آب شده در شهرستان که نمایند یا فروشگاه نیست چه اقدامی لازم هست
  باتشکر

  1. فاطمه محمدی مدیر محتوا

   سلام وقت به خیر.
   عیار طلای آب شده در طلاین ۷۵۰ یا ۱۸ هست.
   برای تحویل فیزیکی می‌توانید با پشتیبانی ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم انجام شود.

 3. علیرضا دوراندیش

  سلام من در ده ماه پیش صدمیلیون طلا خریدم الان که حساب میکنم هیچ سودی نصیبم نشده آیا ممکن است من اشتباه کردم ممنون 🙏

  1. فاطمه محمدی مدیر محتوا

   سلام. در سرمایه گذاری طلا باید صبر کافی داشته باشید تا به سوددهی برسید.

 4. سلام با درود ببخشید من فارکس باز هستم به پیشنهاد دوستان آمدم در بازار طلا کجا میتونم اندیکاتور هامو بندازم رو بازار؟ چطور میتونم از ابزار ها استفاده کنم با وجود اینکه روی ابزار تکنیکال کلیک کردم ولی هیچ اندیکاتوری نمیشد بزارم روش با تایم فریم 1 ساعته یا 4 ساعته یا یک هفته ای ؟ کار خاصی باید انجام بدم؟

  1. برو تریدینگ ویو اندیکاتور ها اون گوشه هست از طرفی تو قسمت سرچ میتونی سرچش کنی در ضمن رو طلا نبند چون شما هنوز تازه واردی اونایی که غول فارکسن هم با استرس طلارو معامله میکنن چون نوسانش اولا بالاست دوما اسپردش هم بالاست از لوریج هم استفاده نکن منیکه اینارو بهت میگم شیش ساله تو این کارم

 5. سلام.من از جایی طلای ابشده خریدم که نیم درصد سود از من گرفته بنظرتون باید همچین سودی بگیرند از طلای ابشده ؟؟

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام. سود گرفتن روی طلای آب شده ممکن است در برخی از فروشگاه‌ها انجام شود؛ اما به قدر خرید و فروش طلای زینتی متداول نیست.

  2. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام.
   گرفتن سود روی طلای آب شده به صورت معمول اتفاق نمی‌افتد.

 6. سلام و عرض ادب.
  خدا قوت.
  بعضی از طلا فروشی های اینترنتی بستری را فراهم کرده‌اند که می‌توان روی قیمت لحظه‌ای طلا معامله کرد؛ و هم از خرید و هم از فروش آن سود یا زیان بُرد.
  این نوع معاملات همان معاملات کاغذی محسوب می‌شود؟

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام وقت به خیر.
   هر بستری که معاملات طلای آب شده روی آن بدون پشتوانه طلایی انجام شود، جزء معاملات کاغذی محسوب می‌شوند.
   شاید این نوشته هم برای شما مفید باشد: معاملات فردایی طلا چیست؟

 7. خانم رجبی

  ببخشید من دو هفته با مبلغ کمی هفتصد هزار خرید کردم اما نمیدونم چه موقع بفروشم که سود کنم نحوه فروش به چه صورته میخواستم ثبت نان کنم که سود رو آنه داشته باشم اما بلد نیستم چه موقع بفروشم

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام وقت به خیر. ما در سامانه طلاین برای شما افزونه‌هایی مثل محاسبه سود و ضرر را آماده کرده‌ایم.

 8. فاطمه عاشوری

  من ۲ روز پیش طلا خریدم و سود کردم
  واقعا ممنونم از مدیران طلاین

 9. فاطمه عاشوری

  من از سایت طلاین خرید کردم اصلا باورم نمیشه با مبالغ کم هم بشه روی طلای آب شده سرمایه گذاری کرد دم مدیرانی سایت طلاین گرم

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام دوست عزیز.
   خوشحالیم که تجربه خوبی در خرید طلای آب شده از طلاین داشتید.

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام حداقل تحویل فیزیکی طلا در طلاین ۳۰ گرم است.

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام وقت به خیر. پول به حساب بانکی شما واریز می‌شود.

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام وقت به خیر. در سایت طلاین خرید و فروش طلای آب شده بر اساس واحد گرم صورت می‌گیرد.

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام. شما می‌توانید از مقدار ۱۰ سوت (یک صدم گرم) تا گرم‌های بالا از طلاین طلا خریداری کنید. قیمت طلای آبشده را نیز می‌توانید در سامانه ما ببینید.

 10. با درود وقت بخیر
  بنده اگر بخواهم آب شده بخرم و یا..طرف مقابلم کیه و چه تضمینی هست و از کدام شهر و با چه نشانی
  متشکرم

 11. سلام وقت بخیر

  میخواستم بدونم خرید آنلاین به صورت نوسان گیری هست؟ ینی ما میتونیم با خرید و فروش ۱ حجم معاملاتی سود بدست بیاریم و تا آخر شب کل معاملات بسته میشه؟

  و اینکه کلا مجازی هست یعنی با سرمایه اندکی ک برای طلای ابسده مجازی داریم فقط برای مجازی کاربرد داره؟

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام وقت به خیر.
   سامانه طلاین یک بستر خرید و فروش طلای آب شده به صورت مجاری هست؛ اما پشتوانه هر مقدار خرید طلا در طلاین، طلای واقعی نگهداری می‌‌شود.

 12. سلام
  نحوه فروش چگونه است؟
  مشاهده لحظه ای سود حاصله هم محبت بفرمائید ممنون میشم

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام وقت به خیر.
   شما می‌تونین در هر ساعت از شبانه روز اقدام به فروش طلای آب شده خودتون در طلاین بکنید. پیش از فروش برای یکبار لازم به احراز هویت در سامانه طلاین است.

 13. سلام خدمت شما
  میخواستم ببینم این تفاوت قیمت مظنه خرید و فروش که تو سایت زدید سود شماست؟ اگه هست مگه ما طلای آب شده نمیخریم طبق گفته شما سودی نباید داشته باشه بعد نوسانش چقدره؟ این رو توضیح بدید ممنون میشم؟

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام وقت به خیر
   خیر این تفاوت سود ما در طلاین نیست. اسپرد یک واژه آشنا در بازار های مالیست به معنای تفاوت قیمت خرید و فروش یا عرضه و تقاضا و خب شامل حق کمیسیون تامین کننده و طلاین میشه

 14. سپیده جنوب ایران

  ب نظر من ادم هر هرچی درامد ماهیانه اش باشه ی مقدارشو ابشده بخره 🤌🏻

  1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

   سلام و وقت به خیر
   خرید و سرمایه گذاری در طلای آب شده باعث حفظ ارزش پول در زمان تورم می‌شه و امنیت مالی رو بالاتر می‌بره.

 15. سپیده جنوب ایران

  طلا بهترین رفیقه روزای سخته پس هرچی درمیاری ی مقدارشو ابشده بخرید

 16. ملیکا مصدقی

  یه اصطلاحی بود که یه پیرمرد اصفهانی می‌گفت: طلا همیشه مردترین چیز تو بازاره.

 17. سهراب طهماسبی

  تو تهران خرید طلا واقعا یه دغدغه است
  از ترس دزد ها آدم نمیدونه باید چی کار کنه

 18. من از طلاین خرید کردم
  و خوبی شون اینه که میتونی بدون کارمزد پس انداز طلا داشته باشی

  1. سلام ببخشید فاطمه خانم میشه بگید به چه صورت خرید وفروش کنیم که ضرر نکنیم منظورم خرید طلای انلاین آب شده هست تشکر

   1. پشتیبانی سامانه (خانم محمدی)

    سلام وقت به خیر. برای خرید و فروش طلا باید به روند صعودی یا نزولی بودن قیمت طلای آب شده دقت کنید و در زمان‌هایی که طلا ارزان‌تر است خرید و در زمان‌های رشد قیمت فروش را انجام دهید.

 19. فائزه حقانی

  چه قدر دنبال قیمت طلای آب شده می‌گشتم
  ممنونم که این مورد رو آپدیت کردید ♥️

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا