آربیتراژ چیست؟ | طلاین

آربیتراژ چیست؟

5/5 - (2 امتیاز)

آربیتراژ در علم اقتصاد و مالی، به معنای بهره گرفتن از تفاوت قیمت بین دو یا چند بازار برای کسب سود است.

 

آربیتراژ چیست؟

هنگامی که اختلاف میان قیمت خرید و فروش بازارها وجود داشته باشد، سر و کله‌ی آربیتراژگران پیدا می‌شود. آربیتراژگران در تمامی بازارها وجود دارند اما در معاملات طلا تراکم بیشتری دارند، زیرا طلا نقدشوندگی خوبی دارد و اساس و پایه سرمایه‌گذاری‌ها و معاملات اقتصادی است. آربیتراژگران امید دارند که با ورود به این نوع بازارهای سرمایه‌گذاری با انجام حرکت‌های اقتصادی درست و کم‌ریسک به بیش‌ترین سود برسند. این اختلاف قیمت‌ به دو عامل زمان و مکان بستگی دارد.

 

 

 

اختلاف زمانی:

برای درک بهتر آربیتراژ براساس اختلاف زمانی بهتر است یک مثال بزنیم. فرض کنید شما مدتی نوسانات قیمت طلا را دنبال کرده‌اید و اطلاعات کافی درمورد افزایش و کاهش قیمت‌ها به‌دست آورده‌اید. حال دریافته‌اید که طلا در ماه بهمن درموقعیت آربیتراژی خوبی قرار گرفته‌است. یعنی اگر در ابتدای ماه بهمن طلا خریداری کنید، در پایان ماه بهمن با افزایش قیمت طلا و فروش آن، سود آربیتراژی خود را به دست می‌آورید. برای یک آربیتراژ حرفه‌ای باید به پیش بینی‌های انجام شده در مورد طلا نیز دقت کنید تا حداکثر سود را داشته‌باشید.

آربیتراژ و اختلاف زمانی

 

 

 

 

اختلاف مکانی:

آربیتراژگران در این نوع معاملات کالایی مانند طلا را از کشور یا شهری که قیمت آن پایین‌تر است، خریداری می‌کنند. سپس آن را در شهر یا کشور دیگری که قیمت بالاتری دارد به فروش می‌رسانند و به سود می‌رسند.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  عیار طلا؛ عیار طلا 18، 21، 24، 750 چیست؟

توجه داشته‌باشید که واردات طلا به صورت شخصی دارای محدودیت است و نمی‌توانید مقدار زیادی طلا را وارد کشور کنید.

 

 

اگر قصد آربیتراژ طلا را دارید، پیشنهاد من خرید طلا از هنگ کنگ و فروش آن در ایران است. زیرا طبق مقاله‌ی طلا در کشورهای مختلف، هنگ کنگ دارای ارزان‌ترین قیمت‌های طلا میان سایر کشورها است.

 

برای خرید و فروش طلای آب شده معاملات گوناگونی وجود دارد. خوب است مقاله خرید و فروش طلای آب‌ شده + انواع معاملات آب‌ شده را نیز مطالعه کنید.

معاملات آربیتراژ در عمل تفاوت چندانی با بقیه ندارد. اما اگر به درستی روند بازار را تشخیص دهید، سودی که از معاملات آربیتراژ به دست می‌آورید، می‌تواند خیلی بیشتر از سایر معاملات باشد. 

 

 

 

چگونه می‌شود فرصت آربیتراژ در بازار آتی را شناسایی کرد؟

با روش‌هایی مانند: رصد بازار نقدی و آتی، ارزش‌گذاری قرارداد آتی و محاسبه بازده آربیتراژ.

چگونه باید بین بازار نقدی و آتی آربیتراژ انجام داد؟

به طور همزمان از بازار نقدی صندوق‌ طلا لوتوس خریداری و در بازاری آتی قرارداد فروش صندوق طلا دریافت کرد.

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

 

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *