معایب صندوق سرمایه گذاری طلا چیست؟ - طلاین

معایب صندوق سرمایه گذاری طلا چیست؟

2/5 - (2 امتیاز)

آیا با معایب صندوق سرمایه گذاری طلا آشنا هستید؟ فرقی ندارد به‌سراغ کدام روش سرمایه گذاری می‌روید، باید با این واقعیت رو‌به‌رو شده باشید که هر سرمایه‌گذاری‌ای دارای مزایا و معایبی است. در این نوشته به سراغ بررسی سرمایه گذاری در صندوق طلا می‌رویم اما در نهایت این شما هستید که باید بررسی کنید که آیا سرمایه گذاری در صندوق طلا به نفع شما است یا نه. در هر سرمایه گذاری نیاز به دانش و تخصص است و نمی‌توان بدون اطلاعات کافی و شناخت آن حوزه سرمایه گذاری انجام داد. در ادامه به معایب صندوق سرمایه گذاری طلا می‌پردازیم تا آگاهی شما را در این باره بالاتر ببریم تا آسان‌تر بتوانید تصمیم بگیرید.

صندوق سرمایه گذاری طلا چیست؟

صندوق سرمایه گذاری طلا یکی از روش‌های سرمایه گذاری در بازار بورس و طلا است. در این صندوق‌ها سرمایه گذاری بر روی وجه نقد و اوراق مبتنی بر سکه طلا انجام می‌شود.

انواع صندوق سرمایه گذاری طلا

برای سرمایه گذاری در صندوق‌های طلا می‌توانید به یکی از آن‌ها مراجعه کنید که لیست آن‌ها برای شما آورده شده است.

 • صندوق سرمایه گذاری لوتوس
 • صندوق سرمایه گذاری مفید
 • صندوق سرمایه گذاری کیان
 • صندوق سرمایه گذاری زر
شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  طلای آب شده بهتر است یا دست دوم؟ سوالی که پیش از سرمایه گذاری در طلا باید از خود بپرسید!
انواع صندوق سرمایه گذاری طلا
انواع صندوق سرمایه گذاری طلا

در تمامی این صندوق‌ها می‌توانید با هر میزان سرمایه‌ای که خواستید سرمایه گذاری انجام بدهید. با آنچه می‌خوانید می‌توانید مزایا و معایب صندوق سرمایه گذاری طلا را در هرکدام از این صندوق‌ها بررسی کنید.

مزایای صندوق سرمایه گذاری طلا

ابتدا  بهتر است به‌ٌصورت خلاصه به بررسی مزایای صندوق سرمایه گذاری طلا می‌رویم.

 • تنوع صندوق‌های سرمایه گذاری طلا بسیار زیاد است و هر فردی باتوجه‌به نیاز و هدفی که دارد می‌تواند در این صندوق‌های سرمایه گذاری سرمایه گذاری کند.
 • در این نوع سرمایه گذاری نیازی نیست که دانش و تخصص زیادی داشته باشید، بلکه با اعتماد به مدیران صندوق‌های سرمایه گذاری می‌توانید سرمایه گذاری امنی داشته باشید.
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری طلا نیازی نیست که حتماً سرمایه‌ای بسیار زیاد داشته باشید. با سرمایه بسیار کم هم می‌توانید در این نوع صندوق‌ها سرمایه گذاری کنید.
 • اگر شما ملکی داشته باشید و قصد فروش آن را داشته باشید، ممکن است که مدت‌زمان زیادی زمان لازم داشته باشد. اما در این نوع سرمایه گذاری شما در کم‌ترین زمان ممکن می‌توانید سرمایه خود را نقد کنید و نقدینگی بالا و سریعی دارد.
 • هزینه‌های سرمایه‌گذار در این نوع صندوق سرمایه گذاری بسیار کاهش پیدا می‌کند.
 • ریسک این سرمایه گذاری بسیار کم است چرا که مدیران این صندوق‌ها بسیار باتجربه هستند.
 • به‌آسانی می‌توانید روند کار را در این نوع سرمایه گذاری نظارت کنید و شفافیت بسیار بالاست.
 • بازده این صندوق‌های سرمایه گذاری بسیار مناسب است و اگر کسی به دنبال یک سرمایه گذاری امن است، این صندوق‌ها پیشنهادهای خوبی هستند.
 • نگهداری طلا به‌صورت فیزیکی دشوار است و این صندوق‌ها کمک می‌کند تا خطر دزدیده‌شدن طلا یا گم‌شدن آن از بین برود.
 • در این نوع سرمایه گذاری به‌صورت آنلاین و غیرحضوری می‌توان معامله انجام داد.
شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  آیا خرید طلا سرمایه گذاری است؟
مزایای سرمایه گذاری در صندوق طلا
مزایای سرمایه گذاری در صندوق طلا

معایب صندوق سرمایه گذاری طلا

هر سرمایه‌گذاری‌ای ممکن است که معایبی داشته باشد. در ادامه به معایب صندوق سرمایه گذاری طلا می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم آیا سرمایه گذاری در صندوق طلا منطقی است یا نه.

میزان سود:

در هر سرمایه گذاری‌ای که انجام می‌دهید میزان سود بستگی به نوع سرمایه گذاری دارد. باید بدانید که میزان سودی که از این سرمایه گذاری به دست می‌آورید در مقایسه با دیگر سرمایه گذاری‌ها کم‌تر است.

بازدهی اصلی:

در این نوع سرمایه گذاری شما از بسیاری از جزئیات اطلاع نخواهید داشت و این یکی از معایب صندوق سرمایه گذاری طلا است. ممکن است که در سرمایه گذاری در صندوق طلا شما از بازدهی اصلی صندوق بی‌اطلاع باشید.

میزان هزینه‌های جاری:

در این سرمایه گذاری ممکن است هزینه اضافی برای شما پیش بیاید. در روند سرمایه گذاری در صندوق طلا هزینه‌های جاری و کارمزد از حساب سرمایه‌گذار کم می‌شود که اگر فرد به طور شخصی سرمایه گذاری انجام بدهد این هزینه‌ها را نخواهد داشت.

عدم دسترسی به روند سرمایه گذاری:

شاید برای سرمایه گذاری‌های دیگر شما بتوانید از طریق پلتفرم‌های مختلف نوع سرمایه گذاری خود را بررسی کنید. اما یکی از معایب صندوق های سرمایه‌گذار این است که بستری وجود ندارد که بتوانید انواع صندوق سرمایه گذاری را بررسی کنید و تحقیق و مقایسه در این زمینه بسیار سخت می‌شود.

میزان سود:

در هنگام توافق و شروع سرمایه گذاری باید به کوچک‌ترین نکات توجه کنید. به هنگام سرمایه گذاری باید به این قضیه توجه کنید که ممکن است سودی که بعد از مدتی به شما می‌دهند، کم‌تر از میزانی باشد که توافق کرده‌اید.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  چگونه با درآمد کم طلا پس انداز کنیم؟
سرمایه گذاری در طلا از طریق صندوق طلا
سرمایه گذاری در طلا از طریق صندوق طلا

سخن پایانی

در این مطلب معایب صندوق سرمایه گذاری طلا را بررسی کردیم. برای سرمایه گذاری در هر زمینه‌ای تمامی معایب و مزایای آن سرمایه گذاری را مدنظر قرار بدهید، سپس تصمیم بگیرید. از طریق سایت طلاین می‌توانید تمامی نکاتی را که باید در مورد سرمایه گذاری در طلا را بدانید، آموزش ببینید. همچنین می‌توانید با سرمایه‌ای اندک در این سایت به سرمایه گذاری در طلای آب شده بپردازید. اگر شما هم تجربه سرمایه گذاری در طلا را داشته‌اید حتماً با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول:

برای حرید واحد صندوق طلا به‌ چه چیزی نیاز است؟

شما با داشتن کد بورسی اوراق بهادار می‌توانید واحد‌های صدوق‌ طلا را خرید و فروش کنید و نیازی به دریافت کد بورس کالا نخواهید داشت.

چگونه می‌توان معایب صندوق سرمایه گذاری را کم کرد؟

بهتر است پیش از سرمایه گذاری در این صندوق‌ها، با نحوه کار و انواع آن آشنا شوید تا اگر روی این نوع سرمایه گذاری مصمم هستید، صندوق درست را انتخاب کنید.

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

 

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *