نوسان گیری طلا

نوسان گیری یکی از انواع ترفندهای معاملاتی در بازارهای طلا، بورس و … محسوب می‌شود. سرمایه گذاران و معامله‌گران با هدف کسب سود در مدت زمان کوتاه وارد این نوع معاملات می‌شوند. تغییرات قیمت در کوتاه مدت، عاملی است که باعث می‌شود افراد نوسان گیری کنند. این افراد به دنبال کسب سود از این نوسانات قیمت هستند. نوسان گیری به علت ریسک بالا و احتمال خطای نوسان گیر سود کمی دارد.

نوسان گیران

نوسان گیران دو دسته هستد:

  • دسته اول کسانی هستند که که به صورت خرد خرید می کنند.
  • دسته دوم کسانی هستند که هنگامی که بازار روند صعودی پیدا کند، سر و کله شان پیدا می شود.

افراد دسته اول با خریدشان موج صعودی را آغاز می‌کنند و باعث می‌شود که دسته دوم نیز وارد بازار شوند. همان طور که می دانیم تقاضا و بازار رابطه مستقیم دارد. به همین علت اگر افراد دسته اول از بازار خارج شوند، باعث می‌شود که بازار روند نزولی پیدا کند و افراد دسته دوم ضرر کنند.

نوسان گیری طلا

3 ابزار تاثیر گذار در نوسان گیری طلا

تحلیل تکنیکال

در نوسان گیری طلا نمودارهای قیمت اهمیت زیادی دارد و افراد با استفاده از تحلیل آن‌ها روند صعودی و نزولی قیمت را تشخیص می‌دهند. البته همه‌ی افراد نمی‌توانند که این تحلیل را انجام دهند و نیازمند دانش آن هستند.

شرایط بازار

 شرایط بازار نیز در روند قیمت تاثیر دارد. نوسان گیران باید هنگام تحلیل توجه کافی به بازار نیز داشته‌باشند. بازار داخلی همواره متاثر از نرخ‌ها در بازار جهانی است و مطابق نرخ‌های جهانی تعیین می‌شود.

دانش و تجربه

نوسان گیری کار هر سرمایه گذاری نسیت و نیازمند دانش و مهارت هست تا افراد متضرر نشوند. باید بدانید که افراد بدون هیچ دانش و مهارتی نمی‌توانند وارد نوسان گیری شوند. همان طور که گفتیم تحلیل تکنیکال یکی از ابزارهای مهم در نوسان گیری است و افراد باید این مهارت را داشته باشند تا در این نوع معاملات متضرر نشوند.

زمان مناسب نوسان گیری طلا

می‌توانیم برای بازار سه حالت نزولی، خنثی و صعودی در نظر بگیریم. نوسان گیران طلا می‌دانند که بهترین زمان برای خرید در هنگامی است که بازار نزولی است؛ مخصوصا وقتی که بازار به کف قیمت رسیده‌است و در طی چند روز بعد روند صعودی پیدا می‌کند. بهترین زمان برای فروش وقتی است که قیمت به سقف خود رسیده ‌است و طی چند روز بعد روندی نزولی پیدا می کند. نوسان گیران با تحلیل نمودار‌ها کف و سقف قیمت را تشخیص می‌دهند و نوسان گیری می‌کنند و سود خود را کسب می‌کنند.

نکات مهم نوسان گیری طلا

افرادی که تازه وارد نوسان گیری شده ‌ند، سرمایه خود را مدیریت نمی‌کنند. در برخی موارد نیز معاملات را بدون فکر و از روی احساس انجام می‌دهند و هیچ تمرکزی بر روی معامله خود ندارند. این عوامل باعث می شود علاوه بر اینکه افراد به سود مطلوب نمی‌رسند، گاهی نیز متضرر شوند. هر یک از معامله گران و سرمایه گذاران روش‌های مختلفی را برای معامله انتخاب می‌کنند. هر یک از روش‌ها نیز معایب و مزایای خود را دارد.

مطالب مفید برای شما:  انواع پیش بینی قیمت طلا

نوسان گیری طلا نیز یک روش معاملاتی است که به علت سوددهی در کوتاه مدت، البته در صورت داشتن مهارت، بسیار پرطرفدار است. این روش بیشتر در بورس استفاده می شود و در طلا نیز طرفدارانی دارد.

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *