ری گیری طلا + مراحل تشخیص عیار | طلاین

ری گیری طلا + مراحل تشخیص عیار

5/5 - (1 امتیاز)

آیا تا به حال اسم ری گیری طلا و انگ زدن را شنیده‌اید؟

طلا فلزی گران بها و ارزشمند است. به دلیل نرم بودن آن، طلای استخراج شده از معادن را با فلزات دیگر ترکیب می‌کنند تا بتوانند از طلای استخراج شده مصنوعات زیبا و گرانبها بسازند.

هنگامی که افراد قصد فروش مصنوعات خود را به طلافروشان دارند، طلافروشان آن مصنوعات را ذوب و به صورت قطعات آب شده درمی‌آورند. به همین دلیل عیار آن‌ها به طور دقیق مشخص نیست و آن‌ها طلای آب شده را به آزمایشگاه‌های ری گیری طلا می‌فرستند تا عیار آن‌ها به طور دقیق مشخص شود.

برای شروع کار ابتدا با قیچی‌های دسته بلند مقداری از طلای آب شده را جدا می‌کنند. سپس به ری گیری‌های معتبر و زیر نظر اتحادیه طلا و جواهر می‌فرستند.

هنگامی که طلا را به آن‌ها تحویل می‌دهید، رسیدی برای دریافت طلا به شما می‌دهند. پس از پایان کار با دادن رسید، می‌توانید طلا و مقدار عیار آن را دریافت کنید. پس حتما مواظب رسیدی که دریافت می‌کنید باشید.

مراحل ری گیری طلا

نمونه کوبی در ری گیری طلا

هنگامی که طلا وارد آزمایشگاه ری گیری طلا می شود، آن را خرد و آسیاب می کنند تا کاملا پودر شود.

نمونه کوبی در ری گیری

ذوب اولیه

سپس آن را با سرب و مقداری فلاکس (مخلوطی از سدیم کربنات و بوره) مخلوط می‌کنند.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  بنکداری طلا یعنی چه؟ معرفی شغل بنکدار طلا

سپس آن را در بوته می‌ریزند و در کوره‌های مخصوص ری گیری قرار می‌دهند، تا نمونه به طور کامل ذوب شود.

سپس ماده مذاب را ظرف‌های چدنی که به صورت قرص است می‌ریزند تا سرد شود.

هنگام ذوب طلا با فلاکس و اکسید‌های مختلف، سرباره های آن که شامل مس، سرب و یا آهن است تولید می‌شود که در مراحل بعد از آن جداسازی می‌شود.

ذوب اولیه در ری گیری

کوپلاسیون

مواد مذاب سردشده در مرحله قبل را درون بوته کوپل می‌ریزند.سپس آن را مجددا درون کوره قرار می‌دهند تا ذوب شود.

بوته کوپل این خاصیت را دارد تا در فرایند ذوب، سرب و فلزات مزاحم دیگر مانند مس و روی اکسید را به خود جذب کند و آن‌ها را از فلزات جدا کند.

کوپلاسیون در ری گیری

اسیدکاری

پس از جداسازی سرب و برخی از فلزات دیگر در ری گیری طلا، طلای کوپلاسیون شده را با اسیدنیتریک مخلوط می‌کنند تا فلزات دیگر مانند مس ونیکل و … جداسازی شود.

اسید کاری در ری گیری

توزین

طلای خالص شده را به وسیله ترازوهای الکترونیکی وزن می‌کنند. سپس مقدار آن را با وزن اولیه نمونه طلا مقایسه می‌کنند تا بتوانند عیار را پس از ری گیری طلا با دقت بالا تعیین کنند.

توزین در ری گیری

انگ زدن

پس از انجام ری گیری و مشخص شدن عیار طلای آب شده؛ کدی را بر روی آن حک می‌کنند که به آن انگ می‌گویند و عیار را نشان می‌دهد.

و در آخر خرید طلا به دلیل قیمت بالا و ارزشمند بودن آن باید از مکان‌های معتبر خریداری شود. همچینین هنگام خرید طلای آب شده حتما به انگ آن دقت کنید.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  روش های عیار سنجی طلا

طلاین نیز برای طلاهای آب شده خود شناسنامه معتبر صادر می‌کند و همه‌ی طلاهای آب شده آن انگ دارند

انگ زدن در ری گیری

 

انگ به چه معناست؟

انگ به شماره‌ای می‌گویند که بعد از ری گیری طلا به روی آن می‌زنند و شما می‌توانید با استفاده از آن با اتحادیه تماس بگیرید و از عیار طلای خود با خبر شوید.

آیا امکان ری گیری آنلاین وجود دارد؟

بله شما می‌توانید از سامانه‌های اینترنتی و آنلاینی که وجود دارند برای این کار اقدام کنید.

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

 

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *