ساعت کار انس (اونس) جهانی | طلاین

ساعت باز شدن بازار جهانی طلا یا ساعت کار انس جهانی

5/5 - (1 امتیاز)

معاملات طلا از جمله بازارهای پرطرفداری است که افراد در سراسر جهان به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش در آن مشغول هستند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با ساعت کار انس جهانی آشنا کنیم.

بازار انس جهانی

در این بازار جهانی، طلا در کشورهایی با اقتصاد بالا و تورم کنترل شده؛ ارزش معاملاتی بالاتری دارد، به همین دلیل در این گونه معاملات افراد باید نسبت به اخبار و حوادث جهان به خصوص در کشورهای قدرتمند آگاه باشند.

همان طور که می‌دانید نوسان در بازارهای اونس بیشتر از سایر بازارها است و گاهی اتفاق افتاده است که در طی یک معامله، برای قیمت نوسانات بسیاری رخ داده است.

یک از مزیت‌های این بازارها، امکان معامله برای همه‌ی افراد در هر بازاری در سراسر جهان وجود دارد. توجه داشته‌باشید که هر چه بازار دارای حجم معاملاتی بیشتری باشد، انجام معامله در آن بهتر است. معامله‌گران می‌توانند با شناسایی این گونه بازارها، سود بسیاری از معاملات خود کسب کنند. مانند بازارهای نیویورک و لندن که از پرحجم‌ترین و بهترین بازارها برای معاملات هستند.

نقطه شروع و پایان بازار جهانی

بازار معاملات انس جهانی در به صورت 24 ساعته در پنج روز هفته به جز روزهای شنبه و یک‌شنبه فعالیت دارند. همان‌طور که گفتیم بازار در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است و بازار بین‌المللی ارز هر دوشنبه از شرقی‌ترین کشورهای جهان شروع به فعالیت می‌کنند و در غربی ترین نقطه، فعالیت آن‌ها پایان می‌یابد. ساعت کار انس جهانی از سیدنی استرالیا شروع می‌شود و در بازار نیویورک در آمریکا پایان می‌یابد.

مطالب مفید برای شما:  ابزار تحلیل تکنیکال طلا؛ معرفی بهترین ابزارهای تحلیل طلا از منظر تکنیکال

این بازارهای معاملاتی 24 ساعته و بدون وقفه و با دسترسی آسان در اختیار معامله‌گران قرار گرفته است. این بازارها به صورت هم‌زمان و موازی فعالیت نمی‌کنند؛ بلکه با بسته شدن یک بازار، بازار دیگر فعالیت خود را آغاز می‌کند. همچنین ممکن است که برخی از بازارها نیز بایکدیگر به صورت همزمان فعالیت کنند.

این بازار ابتدا در شرقی‌ترین بازارها مانند سیدنی، توکیو و … آغاز می‌شود و پس از گذشت چند ساعت، باوجود باز بودن بازارهای مالی آسیا، بازارهای خاورمیانه شروع به کار می‌کنند و سپس بازارهای اروپای شرقی و دیگر مناطق اروپا شروع به فعالیت می‌کنند. به همین ترتیب پیش می‌روند تا به بازارهای آمریکا می‌رسند و سپس مجدد از آسیا شروع به فعالیت می‌کنند. همچنین توجه داشته باشید که ممکن است که این‌گونه ساعات این‌گونه بازارها براساس چرخش فصلی تابستان و زمستان تغییر کند.

ساعت معاملات انس جهانی

یکی از مهم‌ترین مبحث‌ها در میان تریدرها در بحث ساعت کار معاملات انس، اطلاع از ساعات کاری بازارهای مختلف است. اطلاع از ساعات کاری معاملات انس جهانی به تریدرها کمک می‌کند تا معامله و تریدی حرفه‌ای تر داشته باشند و بتوانند با استفاده از نوسانات سود بسیاری کسب کنند.

به یکی از نکاتی که هنگام معامله باید توجه داشته‌باشید، ساعت انجام معامله است. همان‌طور که گفتیم این بازارها در 24 ساعت شبانه روز در حال فعالیت هستند اما شما به عنوان یک معامله‌گر باید بتوانید که ساعت و موقعیت خوب را شناسایی کنید و از معامله انجام شده سود خود را کسب کنید.

طبق تحقیقات انجام شده توسط معامله‌گران، بهترین ساعات معامله در ایران:

مطالب مفید برای شما:  نوسان گیری طلا

 11:30 الی 12:230  و

 16:30 الی 20:30 است.

علاوه‌بر ساعات، باید روزهایی که برای معامله بهترند را در نظر بگیریم. این گونه اطلاعات با حرفه‌ای تر شدن در این نوع بازارها به دست می‌آید و شما می‌توانید با استفاده از اطلاعات از نوسانات بازار به نفع خود استفاده کنید و سود بسیاری را کسب کنید. همچنین افرادی که قصد معامله در این گونه بازارها را دارند، می‌توانند در ساعاتی که به ساعات مبدا آن‌ها نزدیک است، خرید و فروش کنند.

ساعات کار انس جهانی به وقت تهران

توکیو

بازشدن بازار : 3:30

بسته شدن بازار: 12:30

اروپا

بازشدن بازار: 10:30

بسته شدن بازار: 20:30

لندن

بازشدن بازار: 11:30

بسته شدن بازار: 20:30

نیویورک

بازشدن بازار: 16:30

بسته شدن بازار: 1:30

ساعت کار انس جهانی به وقت گرینویچ

توکیو

بازشدن بازار: 0:00

بسته شدن بازار: 9:00

اروپا

بازشدن بازار: 7:00

بسته شدن بازار: 17:00

لندن

بازشدن بازار: 8:00

بسته شدن بازار: 17:00

نیویورک

بازشدن بازار: 13:00

بسته شدن بازار: 22:00

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

 

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.