سرمایه گذاری طلای آب شده + ۴ نکته مهم سرمایه گذاری طلا | طلاین

سرمایه گذاری طلای آب شده

5/5 - (1 امتیاز)

آیا تاکنون از خود پرسیده‌اید که چرا سرمایه گذاری بر روی طلای آب شده تا این اندازه محبوب شده‌است که نزدیک به 80 درصد معاملات بازار طلا را به خود اختصاص داده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید که معاملات طلای آب شده در سال‌های گذشته فقط بین طلاسازان و زرگران بوده است و تنها در حوزه کاری طلا از آن استفاده می‌‌شده‌است. اما امروزه معاملات طلای آب شده میان افراد عادی نیز رواج پیدا کرده است.

همچنین امروزه به علت تورم، گرانی و …، افراد به دنبال حفظ ارزش پول خود هستند و سرمایه گذاری بر روی طلا در میان انواع طلا دارای طرفداران زیادی است.

خب اول به سراغ این می رویم که طلای آب شده چیست؟

طلای آب شده از ذوب کردن طلاهای گوناگون مانند طلاهای دست دوم و طلاهای کهنه به دست می آید که دارای ابعاد و اشکال است. همچنین بر خلاف تصور عموم که می‌گویند عیار طلای آب شده 18 است، آب شده های معتبر بازار عیارشون از 730 به بالا است.

برای مطالعه بیشتر در مورد اینکه طلای آب شده چیست؟ میتوانید به مقاله طلای آب شده چیست؟ مراجعه کنید.

مزیت های طلای آب شده

سرمایه گذاری طلای آب شده

قیمت بالای طلای ساخته یکی از دلایلی است که افراد را به خرید و فروش طلای آب شده ترغیب کرده است.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  تفاوت طلا با سهام؛ کدامیک برای سرمایه گذاری بهتر است؟

هنگام خرید طلای آب شده هیچ اجرتی بابت آن پرداخت نمی‌شود.

 از دیگر مزیت‌های آن، نداشتن مالیات بر ارزش افزوده است. نداشتن مالیات و اجرت و تنها یک درصد کارمزد باعث شده‌است که افراد بتوانند نسبت به معاملات دیگر طلا، سود بیشتری به دست بیاورند.

هنگامی که قصد معامله طلای آب شده را دارید، قیمت خرید و فروش آن را بر اساس عیاری که بر روی آن نوشته شده‌باشد؛ محاسبه می‌شود. اما هنگامی که مثلا طلای نو را با عیار 18 یا همان عیار 750 از مغازه خریداری کرده‌باشید، هنگام فروختن آن به علت دست دوم بودن، آن را با عیار 745 خریداری می‌کنند.

یک دیگر از مزیت‌های طلای آب شده که به آن در ابتدای مقاله اشاره کردیم این است که طلای آب شده قبلا فقط میان تولیدکنندگان و سازندگان طلا رد و بدل می‌شده‌است و جزو مواد اولیه حساب می‌شود. به همین دلیل فروش آن تقریبا راحت است. اما باید در نظر داشته باشید که بدون فاکتور و انگ و شناسنامه‌ی معتبر افراد طلای آب شده شما را معتبر نمی‌دانند.

همچنین شما می‌توانید طلای آب شده خود را به طلاسازان بدهید و از آن ها بخواهید تا زیورآلات با سلیقه شخصی خود را برایتان بسازند.

یکی از نگرانی هایی که در مورد طلای آب شده وجود دارد این است که به علت افزایش تقاضا و پیدایش دلالان در زیرپله ای و همچنین سودجویان در بازار، مقدار طلاهای تقلبی و ناخالص مانند طلای شکن نیز افزایش پیدا کرده‌است.

درصورت علاقه به مطالعه در مورد خرید و فروش طلای آب شده به مقاله: معاملات طلای آب شده مراجعه کنید.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  لیست صندوق های سرمایه گذاری طلا و مقایسه انواع آن‌ها

نکاتی که باید هنگام معامله طلای آب شده به آن توجه داشته باشید:

  • در هنگام خرید طلاهای آب شده  از مکان‌های معتبر با عیار و کیفیت مشخص، طلای خود را خریداری کنید.
  • قبل از خرید طلای آب شده آن را به افراد معتبر و حرفه‌ای در این زمینه نشان دهید تا از خالص بودن آن مطمئن شوید.
  • همچنین هنگام خرید به کدهای حک شده (انگ) بر روی طلای آب شده توجه نمایید.
  • یادتان باشد که طلاهای آب شده در قالب‌های مخصوصی به نام ریژه ریخته می‌شوند که این ریژه ها دارای مشخصات کارگاهی هستند که طلا در آن جا ذوب می شود؛ این مشخصات خود نشانی از معتبر بودن طلای آب شده است.

طلاین

از مزیت‌های طلاین در مورد طلای آب شده می توان به این اشاره کرد که سامانه‌ي آنلاین خرید و فروش طلا برای افراد با هر سطح از توانایی مالی فراهم کرده‌است تا با هر مقدار مبلغی که دارند حتی اندک، به صورت خرد طلا را پس انداز کنند و برای آینده خود پشتوانه ای داشته‌باشند که ارزش دارایی‌هایشان نیز با توجه به وضعیت بد اقتصادی حفظ شود. همچنین طلاین برای اطمینان مشتریان از طلای خریداری شده، برای هر طلا انگ و شناسنامه معتبر دارد.

طلای آب شده چیست؟

طلای آب شده به طلایی می‌گویند که از آب کردن طلای دست دوم یا فرسوده به دست می‌آید.

طلای آب شده چه قیمت است؟

طلای آب شده را براساس انگی که روی آن زده‌اند خرید و فروش می‌کنند.

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

 

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *