طلای آب شده بخریم یا شمش طلا؟ تفاوت شمش با آب شده | طلاین

طلای آب شده بخریم یا شمش طلا؟

5/5 - (3 امتیاز)

امروزه خرید طلا به هر صورتی مانند خرید شمش یا طلای آب شده یا …، به علت نقدشوندگی خوب و حفظ ارزش پول به یک سرمایه گذاری مطمئن برای درآمدزایی تبدیل شده‌است.

طلا فلزی است که با‌ توجه به شرایط خاص فیزیکی که دارد هیچ‌وقت از بین نمی‌رود و مواد شیمیایی نیز روی آن اثر نمی‌گذارد. خرید و فروش طلا در ایران به روش‌های مختف امکان پذیر است که معامله طلای آب شده در میان آن‌ها دارای محبوبیت زیادی است.

طلای آب شده چیست؟

طلای آب شده از ذوب کردن طلاهای گوناگون مانند طلاهای دست دوم و طلاهای کهنه به دست می‌آید و می‌توان آنها را علاوه بر کور‌ه‌‌های ریخته گری طلا، در کوره‌های معمولی و یا حتی در خانه درست کرد.

طلای آب شده طلاین

شمش طلا چیست؟

در عرف بازار، آب‌شده هایی که عیار آنها بالا باشد را شمش می‌نامند. در تولید این قطعه گران‌بها باید دقت زیادی به عمل آید تا خلوص آن مناسب باشد. نکته‌ای که در رابطه با شمش مهم است ارتباط مستقیم عیار آن با ارزش آن می‌باشد.

تفاوت از لحاظ شکل ظاهری

طلای آب شده دارای ابعاد و اشکال گوناگونی است و از قانون خاصی پیروی نمی‌کند.

ظاهر کلی شمش به صورت مخروطی است اما طرح‌های متنوعی برای قالب شمش طلا وجود دارد که متناسب با خصوصیات فیزیکی طلا و فرآیند انجماد انتخاب می‌شوند.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  بهترین روش سرمایه گذاری بلند مدت طلا چیست؟

عیار طلای آب شده و شمش طلا

برخلاف باور عموم، عیار طلای آب شده تنها عیار ۷۵۰ نیست، حداقل عیار آب شده‌های معتبر بازار، عیار ۷۳۰ و حداکثر عیار آن‌ها، عیار ۹۹۹.۹۹ می‌باشد.

به طور کلی به عیارهای بالای 990 یا 995 شمش می‌گویند که این تقسیم‌بندی به خاطر خلوص آن است.

عیارهای استاندارد شمش طلا، عیار ۹۹۵، عیار ۹۹۹.۹ و عیار ۹۹۹.۹۹ می‌باشد. البته شمش‌هایی در بازار وجود دارند که به شمش‌های تیزآبی یا کارگاهی معروف هستند و عیار آنها از حداقل عیار ۹۰۰ شروع می‌شود.

مزایای طلای آب شده و شمش طلا

طلای آب شده مزیت‌های گوناگونی دارد. از مزیت‌های طلای آب شده می‌توان موارد زیر را نام برد:

  1. طلای آب شده را به هر شکلی که بخواهید می‌توانید در‌بیاورید.
  2. اجرت ساخت و مالیات شامل آن نمی‌شود.
  3. گزینه خوبی برای ساخت زیورآلات با سلیقه شخصی است.

از مزیت‌های شمش نیز می‌توان موارد زیر را نام‌ برد:

  1. امکان کلاه‌برداری و تقلب در شمش طلا تقریبا صفر است.
  2. شمش طلا پایین‌ترین اجرت ساخت را در میان انواع طلا ( به جز طلای آب شده ) دارد.

در آخر کدام برای سرمایه گذاری بهتر است؟

برای انتخاب طلا برای سرمایه گذاری؛ اگر انتخاب شما شمش باشد، باید این نکته را در نظر بگیرید که به درآمد بالایی نیاز دارید، همچنین از سوی اتحادیه طلا و جواهر مبلغی به عنوان کارمزد و اجرت برای شمش‌ها در نظر گرفته می‌شود، اما باید در نظر داشت که امکان کلاه‌برداری و تقلب در شمش طلا تقریبا صفر است و نسبت به سایر مصنوعات طلا اجرت کم‌تری دارد.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  سرمایه گذاری در طلا یا مسکن؟ کدام بهتر است؟

اما اگر انتخاب شما طلای آب شده باشد، باید بدانید که اگر از منبع درستی خریداری نکنید، امکان کلاه‌برداری در معاملات ‌آب شده زیاد است، اما به هر حال طلای آب شده اجرت ندارد و می‌توانید با مبالغ بسیار کم نیز آن‌ را تهیه کنید.

توجه: هنگام خرید طلا به کدهای شناسایی استاندارد آن‌ها توجه کافی داشته باشید.

در نهایت باید بدانید که هم شمش و هم طلای آب شده برای سرمایه گذاری مناسب‌اند و انتخاب هرکدام بستگی به شرایط و ترجیحات شما دارد.

طلاین

در این راستا سامانه آنلاین طلاین، به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین‌ها در کشور ایران، در عرصه خرید و فروش آنلاین طلا، موفق به ایجاد فضایی مورد اعتماد و ایمن برای یک سرمایه‌گذاری بی‌دغدغه برای شما شده است.

این سامانه به منظور یکپارچه سازی بازار طلا، کمک به رشد وضعیت اقتصادی افراد، فراهم ساختن امکان سرمایه‌گذاری با دارایی‌های خرد و کلان در زمینه خرید و فروش طلا، ایجاد شده است.

از طریق سامانه طلاین، شما می‌توانید با هر میزان توانایی مالی در مسیر سرمایه‌گذاری در زمینه طلا قدم برداشته و آینده روشنی را برای خود ترسیم نمایید

عیار شمش طلا بیشتر است یا طلای آب شده؟

حداقل عیار طلای آب شده ۷۵۰ است. اما شمش طلا به طلایی با عیار حداقل ۹۹۰ می‌گویند.

برای سرمایه گذاری طلای آب شده بخریم یا شمش طلا؟

قیمت شمش طلا به خاطر دریافت اجرت بیشتر است، اما از طرفی امکان تقلب در فروش آن نزدیک به صفر است.

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

 

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *