سرمایه گذاری طلا با پول کم ممکن است؟ همه چیز درباره سرمایه گذاری با پول کم

سرمایه گذاری طلا با پول کم؛ راهی برای امنیت مالی بیشتر

5/5 - (7 امتیاز)

شاید شما هم پیش‌ازاین نمی‌دانستید سرمایه گذاری طلا با پول کم امکان‌پذیر است یا نه. به‌طورکلی پرسشی که افراد دارای آگاهی مالی هستند از خود می‌پرسند این است که: «چه‌طور سرمایه گذاری کنیم؟» سرمایه‌ گذاری یک علم است که برای ورود به آن مانند هر علم دیگری باید الفبای آن را فرا بگیرید. مهم نیست چه مقدار سرمایه دارید. سرمایه شما ممکن است ۱۰۰ میلیون یا فقط ۱ میلیون باشد. اما نکته مهم داشتن آگاهی کامل به شیوه سرمایه گذاری است. در این نوشته از طلاین به شما آموزش می‌دهیم چه طور سرمایه گذاری طلا با پول کم را انجام دهید. برای این کار ابتدا کمی به‌طورکلی درباره سرمایه گذاری با پول کم صحبت می‌کنیم و سپس به سراغ بحث شیرین طلا خواهیم رفت.

چه طور سرمایه گذاری کنیم؟

در قدم اول شما باید بدانید باتوجه‌به سرمایه و شرایطتان تمایل به سرمایه گذاری در چه نوع بازاری دارید؟ تحقیق درمورد انواع بازارها برای شما امری ضروری است. در اینجا بحث هزینه – فرصت است. اگر فرصت‌های مناسب‌تری برای سرمایه گذاری پول شما وجود داشته باشد که در حال حاضر استفاده نمی‌کنید، شما در عمل در حال پرداخت هزینه فرصت هستید. فرض کنید شما پول خود را در یک سپرده بانکی قرار داده‌اید و سودی ماهانه دریافت می‌کنید. اگر سود ماهانه شما از نرخ تورم پایین‌تر باشد شما در حال زیان دادن هستید. مفهوم سرمایه گذاری از پول مازاد بر هزینه‌های زندگی مطرح می‌شود. در این معنا سرمایه گذاری با استفاده از پولی که با آن هزینه‌های زندگی خود را می‌پردازید توصیه نمی‌شود. پس‌انداز یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های زندگی و کنارگذاشتن مبلغی برای سرمایه گذاری است.

چگونه سرمایه گذاری کنیم؟

نقدشوندگی چیست؟

برای فهم میزان اهمیت نقدشوندگی کافی است کمی بیشتر تأمل کنید. فرض  کنید یک واحد مسکونی خریده‌اید و این واحد مسکونی در طول ۱ سال سودی ۴۰ درصدی برای شما داشته است. حالا شما قصد فروش آن و نقدکردن سرمایه خود را دارید. آیا این واحد مسکونی به‌سرعت و با سودی که مدنظر شماست نقد می‌شود؟

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  همه‌چیز درباره سرمایه گذاری در طلا
ممکن است فروش واحد مسکونی دو ماه زمان ببرد و سود شما از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش پیدا کند. نقدشوندگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سرمایه گذاری است به‌خصوص سرمایه گذاری با پول کم. سرعت انجام معامله در طلاین بسیار بالاست و برای خرید و فروش طلا در سامانه طلاین شما هیچ نیازی به اقدامات فیزیکی ندارید. کلیه فرایندها به‌صورت کاملاً آنلاین و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

سرمایه گذاری با پول کم چگونه ممکن است؟

سرمایه گذاری با پول کم امکان‌پذیر است. شاید در بازاری مانند مسکن نتوانید با سرمایه کم به‌عنوان سرمایه گذار وارد شوید ولی بازارهایی مانند بورس و صندوق‌ها و سایت‌های سرمایه گذاری این امکان را به شما می‌دهند. در سامانه طلاین می‌توانید با حداقل سرمایه و نقدینگی هم وارد فعالیت‌های سرمایه گذاری شوید و الزامی وجود ندارد که حتماً با مبالغ کلان شروع کنید. پس طلاین یک راه عالی برای سرمایه گذاری طلا با پول کم است.

هدف از سرمایه گذاری با پول کم

اما بیایید به این نکته بپردازیم که اصلاً هدف از سرمایه گذاری با پول کم چیست؟ شما دنبال سرمایه گذاری هستید که به‌سرعت رشد کند و برای این هدف هر میزان ریسکی را می‌پذیرید. یا شاید برعکس به یک برنامه بلندمدت فکر می‌کنید و ریسک‌پذیری شما پایین است.

انواع سرمایه گذاری

بر اساس این اهداف متفاوت، تصمیمات متفاوتی در خصوص سرمایه گذاری می‌توان گرفت:

سرمایه گذاری کم ریسک

به دلیل اینکه مدتی بعد آن پول را نیاز دارید یا اگر نزدیک به بازنشستگی هستید، به‌احتمال‌قوی نمی‌خواهید از ارزش پولتان کاسته شود زیرا روی آن حساب کرده‌اید. به همین دلیل اگر هدفی مالی دارید که موعد آن نزدیک شده است، سرمایه گذاری کم‌ریسک عاقلانه‌تر است. سرمایه گذاری‌هایی مانند خرید اوراق مشارکت، خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری مشترک.

سرمایه گذاری با ریسک متوسط

اگر می‌توانید ریسک بیشتری متحمل شوید و پولتان را در آینده نیاز ندارید، ‌ سرمایه گذاری در سهام شرکت‌های بزرگی که پایداری بالایی دارند و ترجیحاً سود نقدی خوبی پرداخت می‌کنند گزینه مناسبی است.

سرمایه گذاری‌های پرریسک

اگر توان ریسک روی بخش زیادی از پولتان برای دستیابی به بازدهی بالاتر دارید، پس رشد سریع یک هدف مناسب برای شماست. در این شرایط باید در شرکت‌هایی سرمایه گذاری کنید که آینده خوبی دارند ولی ریسکشان بیشتر است. این گزینه برای زمانی مناسب است که برای مدتی طولانی نیاز به پول ندارید و می‌توانید صبر کنید تا شرکت موردنظر بزرگ شده و به سود بیشتری دست یابد.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  پس انداز پول با طلا + 5 نکته مهم پس انداز
سرمایه گذاری با اهداف ترکیبی هم امکان‌پذیر است. مثلاً ممکن است شما طرف‌دار ریسک بالا و سود بالا در بلندمدت باشید ولی بخشی از سرمایه‌تان را برای کاهش ریسک صرف خرید صندوق‌های سرمایه گذاری کنید. در طلاین شما می‌توانید یک سرمایه گذاری امن را تجربه کنید. بهترین مظنه قیمت طلای ۱۸ عیار و طلای ۲۴ عیار بدون دستمزد و به‌صورت آنی و لحظه‌ای در سامانه طلاین مشاهده کنید و بر مبنای آن خرید و فروش طلاین خود را انجام دهید.

 از مزایای سرمایه گذاری طلا با پول کم، کم‌ ریسک بودن آن است.

پول کم یعنی چقدر؟

این سؤال در دنیایی که همه چیز با اعداد و ارقام کار دارد سؤال مهمی است. منظور از پول کم دقیقاً چه مقدار سرمایه است؟ پول کم برای همه معنی یکسانی ندارد. برای یک شرکت بزرگ یک میلیارد تومان عدد کمی به حساب می‌آید اما برای یک خانواده کم درآمد، ۱۰ میلیون تومان مبلغی بزرگ باشد. در این مطلب فرض بر این است که ما به تمام پول‌های کمتر از ۲۵ میلیون تومان می‌گوییم سرمایه کوچک. البته همان‌طور که گفتیم این مقدار بستگی به دارایی شما دارد و بنابراین سرمایه گذاری طلا با پول کم، به هر مقداری ممکن است. اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید می‌توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: پس انداز طلا با درآمد کم

سرمایه گذاری با پول کم در بازار طلا

خرید و سرمایه گذاری روی طلا مزیت‌های زیادی دارد، ‌از جمله اینکه طلا کالایی باارزش است و همیشه باارزش خواهد ماند. اما در خرید و فروش طلا معایبی نیز وجود دارد که طلاین سعی کرده با ارائه مزایایی آن را رفع کند. سرمایه‌ گذاری طلا با پول کم یا زیاد بدون عیب نیست و خرید آن با سرمایه کم شاید نتواند سود چشمگیری نصیب شما کند و باید طولانی‌مدت منتظر بمانید تا ارزش آن رشد کند. در اما وجه مثبت سرمایه گذاری در سامانه طلاین این است که شما می‌توانید با حداقل سرمایه و نقدینگی هم وارد فعالیت سرمایه گذاری شوید و الزامی وجود ندارد که حتماً مبالغ کلان شروع کنید.  

بهترین سرمایه خودتان هستیدسرمایه گذاری طلا با پول کم

با چه مبلغی می‌توانید یک مهارت جدید یاد بگیرید؟ به‌جای آنکه پول خود را بدون دید و تحلیل به بازار سرمایه ببرید و با زیان خارج شوید، می‌توانید برای یادگیریِ تحلیل، سرمایه گذاری کنید. فرض کنید شما با مبلغ یک میلیون تومان بتوانید یک کار با یک نرم‌افزار خاص را یاد بگیرید. این مهارت جدید می‌تواند درآمد شما را افزایش دهد. حتی اگر بتوانید یک میلیون تومان در ماه درآمد اضافه کسب کنید، طی پنج سال نزدیک به ۹۰ میلیون تومان درآمد اضافه کسب کرده‌اید.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:  گواهی سپرده طلا چیست + مزایا و معایب و نحوه خرید
در کل هرقدر بیشتر به جستجو و تحلیل بازارهای سرمایه گذاری بپردازید و توانمندی تحلیل آن بازار را پیدا کنید با سرمایه گذاری وقت و فکر خود سود مالی بسیار بیشتری نصیبتان می‌شود.

طلاین؛ راهی امن به سوی سودآوری

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به‌سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال راحت سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری طلا برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. سرمایه گذاری در سامانه طلاین سرمایه گذاری امنی است. یکی از نگرانی‌های سرمایه گذاران ازدست‌دادن ارزش سرمایه در اثر تورم است. با سرمایه گذاری در طلاین نگران ازدست‌دادن ارزش سرمایه خود نباشید.

ویژگی‌های مثبت سامانه سرمایه گذاری طلاین

 • امکان سرمایه گذاری طلای آب شده
 • امکان سرمایه گذاری روی طلای آب شده و بدون اجرت
 • امن بودن سرمایه گذاری
 • فروش آنی طلا بدون نیز به مراجعه حضوری و بر اساس قیمت روز سامانه طلای کشور

سخن پایانی

سرمایه گذاری طلا با پول کم یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری است. ما فکر می‌کنیم برای سرمایه‌ گذاری نیاز به مبالغ کلان داریم. اما در بعضی بازارها می‌توان با پول کم وارد شد. این موضوع باعث می‌شود همچنان که از سرمایه اندک خود سود دریافت می‌کنیم به فکر گسترش و فراهم‌آوری سرمایه بیشتر باشیم. سامانه طلاین این فرصت را برای افراد ایجاد کرده است تا با کمترین سرمایه فرصت سرمایه گذاری امن با نقد‌شوندگی بالا داشته باشند. پس اگر به دنبال این پرسش هستید که چه طور سرمایه گذاری کنیم یا سرمایه گذاری با پول کم چه گونه ممکن است؟ سری به سامانه طلاین بزنید.  

آیا سرمایه گذاری با پول کم ممکن است؟

بله. شما با شناختن بازارهای سرمایه‌گذاری در ایران ( مثل بازار سرمایه‌گذاری طلا) می‌توانید با پول کم هم شروع به سرمایه‌گذاری کنید.

انواع سرمایه گذاری با پول کم چیست؟

سرمایه‌گذاری با پول کم را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد: سرمایه گذاری با ریسک بالا، متوسط و پایین.

طلاین بلاگ

آخرین اخبار و آموزش‌های مربوط به بازار طلا در داخل ایران و سراسر جهان را به سادگی و از طریق وبلاگ سامانه خرید و فروش آنلاین طلای طلاین در اختیار داشته باشید. در وبلاگ طلاین می‌توانید از بهترین آموزش‌ها در زمینه سرمایه گذاری و همچنین خرید و فروش طلا بهره‌مند شوید

 

خرید و فروش آنلاین طلا

طلاین یک داشبورد همه فن حریف برای شماست که به سادگی می‌توانید در آن عضو شوید و با خیال آسوده سرمایه خود را به شمش تبدیل کنید. این سرمایه گذاری برای شما حداقل ریسک و هزینه را خواهد داشت و جلوی آنکه ارزش پول شما به دلیل تورم از دست برود را خواهد گرفت. به سادگی می‌توانید در داشبورد آنلاین طلاین عضو شوید و با بهترین قیمت و کمترین کارمزد اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش طلا کنید.

‫7 نظر ارسال شده در “سرمایه گذاری طلا با پول کم؛ راهی برای امنیت مالی بیشتر

 1. mohammad ali :

  ممنون. مطلب خوبی بود. فقط این که یه کم بیشتر می شه توضیح بدین چرا سرمایه گذاری طلا بهترین نوع سرمایه گذاریه؟ آخه گزینه ها خیلی متفاوت اند.

 2. ناشناس :

  آخه این شکلی یعنی من می تونم با 200 تومن هم سرمایه گذاری طلا کنم؟ یه کم عجیب به نظر می آد. کاش واقعا یه کم توی مدرسه یا دانشگاه بهمون گفته بودن چه طور سرمایه گذاری کنیم ؟!!

  • سامانه طلاین :

   شما با هر مقدار پول میتونید توی سامانه طلاین سرمایه گذاری انجام بدید و محدودیتی وجود نداره.
   میتونید با مقدار سرمایه کم شروع کنید و به صورت ماهانه سرمایه گذاری طلای خودتون رو بیشتر کنید.

 3. ح. میم :

  سلام.
  من یه سوالی داشتم. این که نوشتین بیست و چهار ساعته یعنی هر وقتی از شبانه روز می تونیم سرمایه گذاری رو شروع کنیم؟ یا مثلا قیمت طلا هر موقعی متفاوته؟

  • سامانه طلاین :

   شما تو سامانه طلای ما هر ساعت از شبانه روز میتونید خرید و فروش داشته باشید و تمامی قیمت ها لحظه ای و بر اساس قیمت اتحادیه طلا هست.

 4. ناشناس :

  تنکیوووو. جالب بود.
  فقط این که واقعن طلا سرمایه گزاری کم ریسکیه ؟ آدم باورش نمی شه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *