طلا بخریم یا سیم کارت رند همراه اول؟ مقایسه خرید سیم کارت و طلا

طلا بخریم یا سیم کارت
3.5/5 - (4 امتیاز)

اگر تا حالا به خیابان ناصرخسرو سری زده باشید با پلاکاردهایی تحت عنوان خرید و فروش سیم‌کارت‌های ۹۱۲ با بالاترین قیمت بازار مواجه شدید. تعجب نکنید! این روش به تازگی یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در ایران شناخته می‌شود. در ادامه ابتدا به توضیح روش سرمایه گذاری سیم کارت می‌پردازیم و سپس آن را با سرمایه گذاری طلا در چندین بخش مثل دوره مدت سرمایه‌گذاری، میزان سرمایه اولیه، امنیت و قیمت مقایسه می‌کنیم. اگر سوال شما هم هست که طلا بخریم یا سیم کارت، با طلاین همراه باشید.

منظور از سرمایه گذاری سیم کارت رند چیست؟

منظور از سرمایه گذاری سیم کارت ۹۱۲ همراه اول، خرید سیم کارت صفر یا کارکردهٔ رند و دائمی است و خرید سیم‌کارت‌های اعتباری یا با شماره‌های غیر رند سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شود.

شاید اگر در جغرافیای دیگری غیر از ایران، سرمایه گذاری در سیم کارت را به عنوان روشی سودآور معرفی کنید، به شما بخندند. اما به دلیل شرایط اقتصادی ویژه ایران قیمت سیم کارت یک رشد نجومی طی کرده و چند برابر شده است.

سرمایه گذاری سیم کارت رند چیست

مزایای سرمایه گذاری سیم کارت چیست؟

شاید عده‌ای فکر کنند خرید سیم کارت ایده احمقانه‌ای برای سرمایه گذاری است. اما ما اینجا ۵ دلیل آورده‌ایم که چرا ایده سرمایه گذاری سیم کارت می‌تواند سودآور باشد.

  1. قیمت سیم کارت ارزان‌تر از راه‌هایی مثل خرید ملک برای سرمایه‌گذاری است.
  2. سیم کارت نو یا صفر تعداد و تنوع بالاتری دارد.
  3. سیم کارت ۹۱۲ اعتبار زیادی بین مردم دارد. 
  4. خدمات و امکانات سیم‌کارت‌های مختلف یکسان است.
  5. همراه اول طرح‌ها و تخفیف‌های خوبی برای خرید سیم کارت اول می‌دهد.

می‌بینید که ایده عجیب سرمایه گذاری سیم کارت چندان هزینه بر نیست و برای کسانی که حجم پس‌انداز بالایی ندارند، معقولانه به نظر می‌رسد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت سیم کارت برای سرمایه گذاری

قبل از اینکه به سراغ خرید سیم کارت برای سرمایه گذاری بروید باید آگاهی خود را از این بازار افزایش دهید. برای شروع بد نیست بدانیم قیمت سیم کارت ۹۱۲ تحت‌تأثیر چه عواملی است؟

سیم کارت ۹۱۲ متعلق به کجاست؟

ازآنجایی‌که سیم کارت ۹۱۲ متعلق به تهران است خواهان و تقاضای بالاتری در بازار دارد تا جایی که عده‌ای حاضرند قیمت‌های تعجب برانگیزی بابت خرید این سیم کارت بپردازند. اما توجه کنید قبل از خرید هر سیم کارت ۹۱۲ با چک‌کردن شماره پرونده آن مطمئن شوید که متعلق به شهر تهران است.

کارکرد سیم کارت چقدر است؟

مثل هر کالای دیگری هرچه از سیم کارت کمتر استفاده شده باشد و در اصطلاح زنگ خور سیم کارت کمتر باشد، ارزشمندتر است. اما پیدا کردن سیم کارت بدون کارکرد چندان هم راحت نیست. چرا که سیم‌کارت‌های ۹۱۲ ابتدا در سال ۱۳۷۳ عرضه شد و تاکنون به پایان رسیده است؛ بنابراین خیلی نادر هستند.

شماره سیم کارت چقدر رند است؟

هرچه سیم کارت شماره فراموش‌نشدنی‌تری داشته باشد باارزش‌تر است. در اصلاح خودمانی شماره سیم کارت رند باشد و سریع به‌خاطر سپرده شود. 

برای سرمایه گذاری طلا بخریم یا سیم کارت رند؟

بازار سرمایه گذاری طلا چندین سال است در ایران وجود دارد و مردم همیشه به طلا به عنوان یک کالای سرمایه‌گذاری مطمئن علاقه نشان داده‌اند. از سویی تنوع طلا برای سرمایه گذاری بسیار بالا است و برای شما هیچ محدودیتی در خرید شکل‌هایی مثل طلای آبشده وجود ندارد. از سویی خرید سیم کارت روش جدید‌تری برای سرمایه گذاری است. سرمایه‌گذاری در هریک از این دو بازار مزایا و معایبی دارد که می‌تواند تصمیم شما را در شرایط مختلف تحت‌تأثیر قرار بدهد.

در ادامه سرمایه گذاری سیم کارت یا طلا را از زاویه‌های مختلف بیشتر بررسی می‌کنیم:

مقایسه قیمت طلا و سیم کارت

قیمت سیم کارت برای سرمایه‌ گذاری ارتباط مستقیمی با قیمت دلار دارد و در سال‌های اخیر به خاطر رشد دلار قیمت سیم کارت هم بالاتر رفته است. با این حال این ریسک وجود دارد که روزی با کاهش قیمت ارز‌ها، قیمت سیم کارت‌های رند هم کاهش پیدا کند.اما رکود این بازار سرمایه شما را نابود نمی‌کند. در یک جمله همواره قیمت خریدتان از فروش بالاتر است.

قیمت طلا علاوه بر دلار به عوامل دیگری مثل اتفاقات سیاسی و اقتصادی هم بستگی دارد و بررسی‌ها نشان می‌دهد که به مرور زمان قیمت آن روندی صعودی داشته است. برای دیدن نرخ طلا در این لحظه این صفحه را ببینید: قیمت لحظه ای طلا

مقایسه قیمت طلا و سیم کارت

خرید با سرمایه اولیه کم‌تر

همان‌طور که گفتیم قیمت سیم کارت بسیار بالا است و حتی می‌تواند با ملک و ماشین معاوضه شود. پس اگر سرمایه اولیه کمی دارید، می‌توانید به سراغ سرمایه گذاری طلا بروید. در یک نوشته دیگر برای شما توضیح داده‌ایم با سرمایه‌ای کمتر از یک میلیون هم می‌‌توانید طلا بخرید: راهنمای خرید طلا با یک میلیون

سرمایه‌گذاری کوتاه یا بلند مدت

انتخاب بین طلا یا سیم کارت برای سرمایه گذاری به طول مدتی که می‌خواهید سرمایه گذاری کنید هم بستگی دارد. اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت هستید که بعد از چندین سال به سود برسد، سیم کارت گزینه بهتری است. در این روش بهتر است به فکر نوسان‌گیری و یک‌شبه پول‌دار شدن نباشید. با این حال اگر به ترید طلا به صورت ماهانه یا کوتاه‌مدت علاقه‌مند هستید سرمایه گذاری طلای آب شده یا روش‌هایی مثل خرید سکه زودتر شما را به سود می‌رساند.

امنیت در سرمایه گذاری طلا یا سیم کارت رند؟

سرمایه‌گذاری در بازار سیم کارت، ضد سرقت است. شاید در جریان سرقت، طلا یا سکه‌هایتان ربوده شود و نتوانید آن را زنده کنید؛ اما سیم کارت چنین نیست حتی اگر گوشی‌تان را بدزدند شما با سوزاندن سیم کارت و دریافت سیم کارت جدید همچنان مالک آن هستید. البته با خرید آنلاین طلا برای سرمایه‌ گذاری هم شما می‌توانید امنیت طلای خود را حفظ کنید.

مقایسه قیمت طلا و سیم کارت

مقایسه عرضه و تقاضا برای سیم کارت و طلا

برای بررسی جواب سوال طلا بخریم یا سیم کارت، باید به نسبت عرضه و تقاضای این دو کالا هم دقت کنید. عرضه سیم کارت رند در سال ۱۳۷۳ متوقف شده است ولی از سویی تقاضا هنوز هم برای آن وجود دارد. پس قیمت آن به مرور بالاتر هم می‌رود؛ اما اگر روزی تقاضا برای خرید سیم کارت رند کاهش بیابد، عملاً قیمت آن هم سقوط خواهد کرد.

اما طلا کالایی است که از هزاران سال پیش همواره ارزش خود را حفظ کرده و عرضه و تقاضای بسیار بالایی در سرتاسر جهان دارد و از این جهت سرمایه گذاری سودمند‌تری به نظر می‌رسد.

خرید طلا یا سیم کارت از مراجع معتبر

در این نوشته به طور کامل به بررسی این سوال پرداختیم که طلا بخریم یا سیم کارت؟ دیدید که سیم کارت روشی جدید‌تر برای سرمایه گذاری تنها در ایران است و به خاطر توقف عرضه و وجود تقاضا، رشد قیمتی دارد؛ با این حال نمی‌توان گفت این روش تا چه زمانی پرسود خواهد بود. 

با این حال سرمایه گذاری در طلا سال‌ها است که در ایران و سرتاسر جهان انجام می‌شود و نقدینگی، عرضه و تقاضا و قیمت آن ثبات منطقی‌تری دارد. به علاوه شما می‌توانید با قیمت کمتری طلا خریداری کنید و به صورت کوتاه‌مدت‌تر هم روی آن سرمایه گذاری کنید.

فرقی ندارد که شما بازار طلا یا سیم کارت را انتخاب می‌کنید. در هر دو صورت باید مراقب باشید که از کجا این دو کالا را می‌خرید و لازم است از اصالت آن‌ها مطمئن باشید. برای سرمایه گذاری در طلای آب شده می‌توانید از سایت معتبر طلاین استفاده کنید که قیمت‌هایی مطابق اتحادیه طلا دارد و امکان نقد‌شوندگی بالایی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر سوالی در این باره دارید می‌توانید با پشتیبانی ما در طلاین تماس بگیرید یا این نوشته را بخوانید: سرمایه گذاری طلای آب شده 

سوالات متداول:

کد سیم کارت برای سرمایه گذاری یعنی چه؟

هر سیم کارت بسته به رقمی که بعد از ۹۱۲ می‌آید دسته‌بندی می‌شوند. برای مثال اگر بعد ۹۱۲ رقم ۱ بیاید این سیم کارت کد ۱ است. 

کدام کد سیم کارت گران‌تر است؟

در بازار سرمایه‌گذاری سیم کارت فاکتورهای مختلف مؤثر است یکی از این فاکتورها کد سیم کارت است. کد ۱ از گران‌ترین کدها و کدهای ۰ و ۹ از ارزان‌ترین‌ها به شماره می‌روند. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا